Kontakt

PRZEDSZKOLE WALDORFSKIE

Ul. GRUNWALDZKA 3
43-300 BIELSKO - BIAŁA

Telefon : (033) 822 80 69

Napisz e-mail
www.przedszkolewaldorfskie.edu.pl

Dołącz do Nas

Bajki

Baśnie to jedne z najstarszych przekazów ludowych. Przedszkola waldorfskie w szczególny sposób wykorzystują je w swojej pracy pedagogicznej. Czynią to ze względu na rolę baśni, jaką odgrywa ona w życiu dziecka. Baśnie zawierają ukrytą mądrość, wspomagają rozwój moralny dziecka, uczą rozróżniania dobra od zła i rozwijają fantazję. Opowiadanie dzieciom baśni ma również duży wpływ na rozwój mowy. Dziecko w naturalny sposób wzbogaca swój język.

Bajki, historyjki rytmiczne, opowiadania z życia wzięte, oraz baśnie są jednym z podstawowych elementów rytmu dnia w naszym przedszkolu. Codziennie na zakończenie dnia nauczycielka opowiada bajkę, bądź za pomocą najprostszych lalek czy marionetek przedstawia ją w formie teatrzyku. Jest to niezwykle ważny, istotny, a zarazem bardzo lubiany i oczekiwany przez dzieci punkt dnia.

 
-->