Kontakt

PRZEDSZKOLE WALDORFSKIE

Ul. GRUNWALDZKA 3
43-300 BIELSKO - BIAŁA

Telefon : (033) 822 80 69

Napisz e-mail
www.przedszkolewaldorfskie.edu.pl

Dołącz do Nas

Przedszkole Waldorfskie Rytm Dnia i Roku
Rytm Dnia i Roku

Przebieg pór roku prowadzi nas poprzez kolejne święta. Tak rzadko mamy okazję przyglądać się temu jak zewnętrzne zmiany, które dokonują się w przyrodzie pomagają nam nastroić się i zrozumieć sens nadchodzących świąt. Przeżywanie świąt w połączeniu z tym co dzieje się w przyrodzie pozwala dziecku nie tylko zauważyć charakter każdej poru roku ale i nastrój jaki ona niesie.

Ten nastrój i obrazy płynące z przyrody znajdują dopełnienie w sposobie przygotowania i obchodzenia świąt. Opowieści, legendy, wystrój sali, porządki, wypieki, ozdoby, wspólna praca, spotkania przy stole - świętowanie wspólnie z rodzicami, upominki.. Całe bogactwo doznań i przeżyć związanych z obchodzeniem świąt staje się źródłem niezapomnianych wrażeń i wewnętrznej siły. Uczy stawać w zadziwieniu wobec tajemnic świata, dostrzegać sens i piękno życia, może być przedsionkiem odkrywania wielkich życiowych prawd.

To zależy jednak od tego jak my dorośli przygotujemy się do przeżywania świąt. Czy będziemy tak organizować ten czas, by dzieci mogły włączyć się w przygotowania i odczytały ich sens z naszej postawy.

Święta w przedszkolu

 • Święto plonów - dożynki,
 • Św. Michała,
 • Św. Marcina,
 • rozpoczęcie Adwentu,
 • Św. Mikołaja,
 • kiermasz bożonarodzeniowy,
 • Jasełka,
 • Trzech Króli,
 • zabawa karnawałowa,
 • Wielkanoc,
 • Zielone Świątki,
 • Św. Jana.


Oprócz tego wyprawa całej społeczności na majówkę,oraz na kulig jeśli dopisze śnieg...

Tyle wspaniałych tajemnic czeka, by zadziwiać swą niezwykłością i by odkrywać je z roku na rok coraz pełniej.

 
-->