Kontakt

PRZEDSZKOLE WALDORFSKIE

Ul. GRUNWALDZKA 3
43-300 BIELSKO - BIAŁA

Telefon : (033) 822 80 69

Napisz e-mail
www.przedszkolewaldorfskie.edu.pl

Dołącz do Nas

Przedszkole Waldorfskie Zdrowe żywienie
Zdrowe Żywienie

Pożywienie jest jednym z warunków zdrowia dziecka. W przedszkolu mamy proste i zdrowe posiłki. Są to kasze z dodatkami (przyprawy lub bakalie), chleb i bułki robione wspólnie z dziećmi. Każdy dzień ma swoją potrawę. Posiłek to wspólne spotkanie przy jednym stole - smakowanie, miłe rozmowy, podziękowanie. Dbamy o jakość, dlatego większość produktów posiada certyfikat zdrowej żywości. Produkty nie są przetworzone, przygotowane często z udziałem dzieci.W przedszkolu są dwa posiłki:


Przed południem - ciepłe, drugie śniadanie:


  • poniedziałek - ryż, mus jabłkowy, dodatki (rodzynki, orzeszki,słonecznik, cynamon),
  • wtorek - kasza jęczmienna, duszona marchewka, masło, przyprawy,
  • środa - kasza jaglana, mus jabłkowy, dodatki,
  • czwartek - chleb żytni razowy (na zakwasie) pieczony w przedszkolu, gomasio, przyprawy, pasta cieciorkowa lub soczewicowa,
  • piątek - kasza gryczana, przyprawy, kefir.


Po południu - pożywna, gęsta zupa (podstawowy wkład to świeże jarzyny):


  • poniedziałek - ogórkowa lub kapuśniak,
  • wtorek - krupnik,
  • środa - pomidorowa krem z kaszką jaglaną,
  • czwartek - jarzynowa z komosą ryżową (quinoa),
  • piątek - jarzynowa z kaszka owsianą.W ciągu dnia jemy jabłuszka i inne owoce sezonowe. Taka dieta jest lekkostrawna, bogata w mikroelementy, reguluje przemianę materii, nawet dzieci alergiczne mogą zazwyczaj w pełni korzystać z takiego menu, a rodzice - zależnie od swoich potrzeb, upodobań i przekonań - mogą w domu suplementować dietę swojego dziecka.

 
-->