Kontakt

PRZEDSZKOLE WALDORFSKIE

Ul. GRUNWALDZKA 3
43-300 BIELSKO - BIAŁA

Telefon : (033) 822 80 69

Napisz e-mail
www.przedszkolewaldorfskie.edu.pl

Dołącz do Nas

Przedszkole Waldorfskie Zdrowe żywienie
Zdrowe Żywienie

Pożywienie jest jednym z warunków zdrowia dziecka. W przedszkolu mamy proste i zdrowe posiłki. Są to kasze z dodatkami (przyprawy lub bakalie), chleb i bułki robione wspólnie z dziećmi. Każdy dzień ma swoją potrawę. Posiłek to wspólne spotkanie przy jednym stole - smakowanie, miłe rozmowy, podziękowanie. Dbamy o jakość, dlatego większość produktów posiada certyfikat zdrowej żywości. Produkty nie są przetworzone, przygotowane często z udziałem dzieci.


W przedszkolu są dwa posiłki:

- przed południem - ciepłe, drugie śniadanie:

- poniedziałek - ryż, mus jabłkowy, dodatki (bakalie),

- wtorek - kasza orkiszowa, masło, przyprawy,

- środa - kasza jaglana, mus jabłkowy, dodatki (bakalie),

- czwartek - kasza gryczana, przyprawy, kefir,

- piątek - chleb razowy pieczony w przedszkolu, gomasio, przyprawy, inne dodatki,

. po południu - pożywna, gęsta zupa (podstawowy wkład to świeże jarzyny):

- poniedziałek - pomidorowa z ryżem,

- wtorek - krupnik,

- środa - jarzynowa z komosą ryżową (quinoa)

- czwartek - jarzynowa z makaronem,

- piątek - ogórkowa.


W ciągu dnia jemy jabłuszka i inne owoce sezonowe. Taka dieta jest lekkostrawna, bogata w mikroelementy, reguluje przemianę materii, nawet dzieci alergiczne mogą zazwyczaj w pełni korzystać z takiego menu, a rodzice - zależnie od swoich potrzeb, upodobań i przekonań - mogą w domu suplementować dietę swojego dziecka.

 
-->