Nasz zespół nauczycieli

Wszystkie nauczycielki posiadają stosowne wykształcenie i doświadczenie pedagogiczne, dodatkowo ukończyły trzyletnie Podyplomowe Studium Edukacji Niezależnej na Uniwersytecie Warszawskim.

Marzena Greń -   od ponad dwudziestu lat współtworzy historię i codzienność naszego przedszkola.  Jest nauczycielem z pasją. Bardzo rzetelna, pracowita,  utalentowana, a swoim sercem i mądrością każdego dnia od nowa  obdarowuje dzieci, ich rodziców i nas wszystkich. Wyjątkowy nauczyciel. Wyjątkowy człowiek!

Dominika Klimczak – to nasz najmłodszy stażem i … wiekiem skarb.   Prawdziwy pedagogiczny Talent! Zawsze pełna radości, uśmiechu i niespożytej energii.  Cudownie nawiązuje relacje ze wszystkimi dziećmi.  Podglądam Jej pracę z dziećmi z radością i … podziwem. Podziwiam i… dziękuję!

Elżbieta Wilk – jej żywiołem jest … pomysłowość,  jej szczególnym talentem umiejętność opowiadania baśni. Potrafi… chyba wszystko, także pięknie wymalować ściany  przedszkolnych sal, naprawić kran, a przede wszystkim… oddać się pracy z dziećmi.

Magdalena Rechlewicz – zawsze spokojna, uważna, delikatnie uśmiechnięta, z sercem na dłoni, dla każdego, dla wszystkich!  Tytan pracy! Ukochana przez dzieci i przez nas.  Artystycznie bardzo utalentowana. Tańczy, śpiewa, robi cudne zabawki  z runa, a wszystko, czym się zajmuje – ma swoją  cudną  jakość!

Renata Stwora – jest jak pogodna, spokojna delikatność,  która  cichutko otula  swoim dobrem. Wyrozumiała, cierpliwa, mądra. Jej słowa zawsze mają swoje głębokie  znaczenie. Jej gesty są pełne ciepła dla innych. Jej  osobowość porusza. W Niej sens i serdeczność harmonijnie  splatają się ze sobą.  Myślę,… że myśli sercem!

Małgorzata Drabek – to talent w każdej czynności jakiej się podejmuje, wszystko jest śliczne, albo pyszne; pięknie wykonane, zadbane, czyściutkie.
Jest  bardzo dobrym nauczycielem. Ma „złote ręce” i … kocha to co robi!

Zdzisława Karczewska –   założyła  przedszkole i od 22 lat ma w sobie niegasnący entuzjazm do pracy z dziećmi  Zawsze pogodna, uśmiechnięta, z pokorą
i radością pochyla się nad każdym dzieckiem i w  każdym odkrywa potęgę jego możliwości. Szczęśliwa mama czworga dorosłych już dzieci.
Szczęśliwy człowiek, który  także dzięki swojej pracy spełnia swoje życiowe zadania.

Różni nas wiek, sytuacja osobista, staż pracy, doświadczenie. Łączy pedagogika waldorfska, praca z dziećmi, wspólna praca pedagogiczna, śpiewanie, dbałość i troska o przedszkole. Nauczyciel dba o atmosferę ciepła i spokoju, swoją codzienna pracą buduje w dzieciach poczucie bezpieczeństwa
i pewności, że świat jest dobry, piękny i prawdziwy. Nauczyciele uczestniczą w cotygodniowych konferencjach, które służą samokształceniu, pracy pedagogicznej i sprawom organizacyjnym. Tu - w drodze konsensusu - zapadają decyzje, rodzą się pomysły, rozwiązują problemy, jest też czas na pracę artystyczną. Kolegium nauczycieli wyłania ze swego grona osobę pełniącą obowiązki dyrektora, jest nią obecnie Elżbieta Wilk

Nasz zespół

Media Społecznościowe:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Kontakt:

Przedszkole Waldorfskie