Zdrowe żywienie

Pożywienie jest jednym z warunków zdrowego rozwoju dziecka. W przedszkolu mamy proste i zdrowe posiłki. Są to kasze z dodatkami (przyprawy lub bakalie), i bułki orkiszowe robione wspólnie z dziećmi. Każdy dzień ma swoją potrawę (należy to do rytmu tygodnia). Posiłek to wspólne spotkanie przy stole - smakowanie, miłe rozmowy, podziękowanie. Dbamy o jakość: większość produktów posiada certyfikat zdrowej żywości, produkty są świeże a posiłki przygotowane na miejscu.

W przedszkolu są dwa posiłki:

Przed południem - ciepłe, drugie śniadanie:

• poniedziałek - ryż, mus jabłkowy, dodatki (rodzynki, orzeszki, słonecznik, cynamon),
  • wtorek - kasza jęczmienna, duszona marchewka, przyprawy,
  • środa - kasza jaglana, mus jabłkowy, dodatki,
  • czwartek - bułeczki orkiszowe przygotowane z dziećmi i pieczone w przedszkolu, przyprawy, pasta z soczewicy, sezonowo: ogórek zielony, pomidor, buraczek pieczony, ogórek kiszony, gomasio,
  • piątek - kasza gryczana, przyprawy, kefir.

Po południu - pożywna, gęsta zupa (podstawowy wkład to świeże jarzyny):

• poniedziałek - jarzynowa z komosą ryżową,
  • wtorek - ogórkowa,
  • środa - krupnik,
  • czwartek - pomidorowa z makaronem orkiszowym,
  • piątek - dyniowa (krem) z cieciorką, a gdy ukisimy kapustę kapuśniak.

W ciągu dnia jemy jabłuszka i inne owoce sezonowe. Taka dieta jest lekkostrawna, bogata w mikroelementy, reguluje przemianę materii, nawet dzieci alergiczne mogą zazwyczaj w pełni korzystać z takiego menu. Rodzice, zależnie od swoich potrzeb, upodobań i światopoglądu, suplementują dietę swojego dziecka.

Zdrowe żywienie

Pożywienie jest jednym z warunków zdrowia dziecka. W przedszkolu mamy proste i zdrowe posiłki.