Nasza pasja

Tym najważniejszym stawianym przed nami zadaniem jest wspieranie rozwoju dziecka rozumiane szeroko jako: tworzenie warunków do rozwoju indywidualnego potencjału dziecka, jego dobrego wewnętrznego samopoczucia, poczucia wartości, wysokiej samooceny, jak i kształtowanie jego dobrych relacji ze światem społecznym.

Tylko w zgodzie z samym sobą i z innymi można odważnie wędrować w przyszłość, pokonywać progi i trudności, czerpać bezgraniczną radość z działania, tworzenia, zmieniać otaczający świat i żyć pełnią życia. Najbardziej podstawowe zasady, którymi kierujemy się w przedszkolu wynikają z praw rozwojowych:

RYTM

Rytm to pewna oczywistość, ład, porządek. Dzieciom daje poczucie bezpieczeństwa, ale też pewność zdarzeń i wydarzeń, wiedzę, która cieszy.
Wszystko w przedszkolu ma swoje określone miejsce w czasie i w przestrzeni. Wszystko jest znajome, bliskie i oczekiwane. Rytm jest nieodłącznym elementem życia. Wszędzie tam gdzie jest życie, tam jest rytm: w oddechu, biciu serca ...
Wychodząc naprzeciw naturze dziecka, także potrzebie poznawania i przeżywania tym drugim podstawowym elementem pracy pedagogicznej jest powtarzalność. To nie ilość jest ważna, a jakość. Dzieci potrzebują powtórzeń.

POWTARZANIE

Naśladowanie jest sposobem poznawania przez dziecko świata i funkcjonowania w nim. Dzięki naśladowaniu dziecko pionizuje się, uczy się mówić, myśleć, i działać w otaczającej rzeczywistości. Zatem wychodząc z tej prawdy najważniejszym zadaniem i działaniem nauczyciela jest takie przygotowanie się do pracy z dziećmi, w którym jego działania, postawy i obecność w przedszkolu stwarza dziecku możliwość podążania za nauczycielem - rozwijania swoich wszelkich umiejętności i wiedzy.Przykład musi być godny naśladowania, co niby proste, ale w istocie wymaga od nauczyciela nieustannej pracy nad samym sobą.

Nasza pasja

Tym najważniejszym stawianym przed nami zadaniem jest wspieranie rozwoju dziecka rozumiane szeroko jako: tworzenie warunków do rozwoju indywidualnego potencjału dziecka.