Przedszkole Waldorfskie
ul. Grunwaldzka 3
43-300 Bielsko-Biała
tel.: 33 822 80 69
e-mail: przedszkolewaldorfskiebielsko@gmail.com

Kontakt:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe:

Tak to się zaczęło...

Istnienie naszego przedszkola jest potwierdzeniem złotej myśli Coelho, że

"jeśli człowiek ma marzenia, to cały wszechświat pochyla się nad nim, by mogły się mu one spełnić".

Wszystko zaczęło się zdumiewająco. Rok 1988 listopad, wieczór, klub spółdzielni mieszkaniowej, a w nim otwarty wykład prowadzony przez nauczycielkę przedszkola waldorfskiego z Berlina. A w nas obecnych - poruszenie, tęsknota i chęć, by nasze wówczas małe dzieci mogły chodzić do takiego przedszkola. Tylko jak to zrobić bez lokalu, pieniędzy, wykształcenia pedagogicznego? ... To ...entuzjazm i odwaga stały się kamieniem węgielnym naszego przedszkola.

Pierwszą siedzibą przedszkola było małe dwupokojowe, zamieszkałe przez pięcioosobową rodzinę mieszkanie - drugą również, tylko jeszcze mniejsze
i ciaśniejsze. W tym samym czasie w sierpniu 1989 roku założona została Fundacja Pomocy Przedszkolom Waldorfskim, która dzięki wsparciu wielu Przyjaciół uzyskała materialne środki na zakup lokalu przeznaczonego na przedszkole. I tak w Mikołaja 6 grudnia 1989 roku staliśmy się właścicielami I piętra, a od roku 1991 całości budynku na ul. Grunwaldzkiej 3, w którym mieści się nasze przedszkole. Od tej pory budynek rozbrzmiewa gwarem kolejnych pokoleń dzieci, a ich rodzice razem z nami współtworzą codzienność i historię.

 Historia przedszkola

Już od trzydziestu lat spełniamy nasze marzenie o miejscu, w którym dzieci czują się dobrze i bezpiecznie, co daje im możliwość nieskrępowanego rozwoju.